Pushback Modüller

VERSİYON 06

Pushback Modüller

Kilit olmayan soketlerin, terminal pozisyonlarını kontrol etmek amacıyla kullanılırlar.

Pimler hareketli blok üzerine sabitlenmiştir.

Modülde kullanilan pimlerin yay kuvveti, terminalin uyguladiği geri çıkma mukavemetine göre 9n, 12n, 15n ve 20n değerlerinde değişebilmektedir.

Soket modüle yerleştirildikten sonra pimlerin olduğu blok, terminallere doğru pnömatik piston ile itilerek, test işlemi gerçekleştirilir.

Bu modüllerin kullanımında, operatör pim kuvvetini yenmeye çalışarak zaman kaybetmez ve bu uğraşta pimlere zarar vermez.

Test edilecek parçanın tutulması, elektropnömatik bir düzenekle yapılır.

Parça sabitlenmesinin elekto-pnömatik bir düzenek ile yapilmasi, parçanin yuvaya takılması ve çıkarılması işini hızlandıracağından, test süresini düşürerek verimli bir üretim sağlar.

İletkenliği sağlayan pimler yaylı olduğundan, soketteki terminallere zarar vermez.

Test süresince soketi sabit tutarak, temassızlık problemlerinin önüne geçer ve verimli bir test prosesi oluşmasını sağlar.

Opsiyonel olarak; soket üzerindeki klip, kilit, kapak gibi parçaları sorgulayarak varlık kontrolü yapabilme özelliğine sahip şekilde tasarlanabilirler.

Opsiyonel olarak yatay, dikey sorgulamalar, erkek terminalli soketler için eğik terminal engelleyiciler, fiziksel ayırıcılar, sızdırmazlık testi, kilit pozisyon kontrolleri ve dahası bu modüllerimizde uygulanabilmektedir.

Oturmamış terminal problemi için kesin çözüm sağlamaktadır.

Pushback Modüller